Splunk: що таке машинні дані?

Наша компанія вже не один рік є партером компанії Splunk, яка спеціалізується на створенні програмного забезпечення для збору та аналізу машинних даних. Для того, щоб зрозуміти всю суть та важливість цього роду даних, пропонуємо Вам переглянути статтю.

Що таке машинні дані і чому це так важливо?

Машинні дані являють собою один з найбільш недооцінених і недостатньо використовуваних активів будь-якої організації. Проте в цих даних ховаються найважливіші відомості, які тільки можна отримати з усіх ІТ- та бізнес-систем організації: в який момент виникає помилка, як оптимізувати взаємодію з клієнтом, сліди шахрайства тощо. Всі ці цінні відомості знаходяться в машинних даних, які генеруються в ході звичайної роботи організації.

Машинні дані містять точні відомості про всі дії і поведінку замовників і користувачів, а також про транзакції, додатки, сервери, мережі і мобільні пристрої. Сюди входять конфігурації, дані з API-інтерфейсів, черги повідомлень, події змін, результати діагностичних команд, записи про виклики, дані з датчиків виробничих систем та багато іншого.

Головна проблема при використанні машинних даних полягає в тому, що вони надходять у величезній кількості і в різних форматах, при цьому традиційні засоби діагностики і моніторингу не розраховані на різноманітність, швидкість, обсяг і мінливість цих даних. І саме тоді на допомогу приходить Splunk.

Платформа Splunk використовує машинні дані – цифрові «відходи» систем, технологій та інфраструктур, які підтримують сучасний бізнес, – для роботи з великими даними, для ІТ-операцій, для систем безпеки і аналітики. Цінна інформація, отримана з машинних даних, може використовуватися в будь-яких сценаріях по всій організації, а також збагачуватися даними з інших джерел. Структура машинних даних підприємства надає доступ до машинних даними всієї організації і спрощує отримання цінної інформації. Це і називається операційним аналізом.

Джерела машинних даних

Кожне середовище має свої унікальні джерела і області застосування машинних даних. Ось лише кілька прикладів:

 • Журнали додатків
 • Журнали бізнес-процесів
 • Реєстрація викликів
 • Дані з історії відвідувань веб-сайтів
 • Файли конфігурації
 • Журнали аудиту бази даних
 • Журнали аудиту файлової системи
 • Черги повідомлень
 • Системний журнал
 • Журнали веб-доступу
 • Журнали проксі-серверів
 • Події Windows
 • Мережні дані

Більш детальний опис цих даних Ви можете переглянути на офіційному сайті Splunk.

Структура машинних даних

Структура машинних даних підприємства полегшує витяг з даних корисної інформації для проведення операційного аналізу. Вона створюється платформою Splunk, яка керує збором та потоками даних, відслідковує розташування даних, а також надає аналітику та візуалізацію для їх осмислення та наочного представлення в будь-якому масштабі та форматі.

Структура машинних даних має такі складові як платформа, рішення та екосистема.

Платформа Splunk

Платформа Splunk перетворює структуру машинних даних підприємства в основу спільного робочого потоку даних. Платформа використовує машинні дані – так звані цифрові “відходи” систем, технологій та інфраструктур, які підтримують сучасний бізнес, – для роботи з великими даними, для ІТ-операцій, для систем безпеки та аналітики.

Рішення

Компанія Splunk та її партнери пропонує готові рішення, які прискорять для замовників отримання переваг при конкретних сценаріях використання даних. Платні рішення Splunk для ІТ-операцій безпеки – це можливість кореляції даних в реальному часі; візуалізація продуктивності; вільного представлення інфраструктури; машинного навчання для підтримки прогнозування, класифікації подій, виявлення аномалій та багато іншого.

Екосистема партнерів та розробників

Splunk співпрацює з реселлерами та партнерами, щоб надавати співтовариству інструменти та ресурси для навчання, обміну практичним досвідом та розширення існуючих додатків. Технологічні партнери можуть підключати свої продукти к платформі Splunk чи впроваджувати і неї продукти. Середовище розробки додатків дає можливість заказчикам та партнерам створювати додатки та налаштування для платформи Splunk.

Можлива реалізація таких сценаріїв використання машинних даних: ІТ-операції, випуск додатків, забезпечення безпеки, відповідання вимогам, бізнес-аналітики, Інтернет речей та багато іншого.

Замовляйте консультацію та тестування будь-якого рішення від компанії Splunk за лічені хвилини:

Замовити рішення

Пишіть нам, і ми проконсультуємо Вас, проведемо у Вас пілотний проект, надамо Вам інформацію про всі ціни і терміни виконання робіт та захистимо Вашу інформацію!

Отримати додаткову інформацію щодо рішень компанії Ви можете також за номерами +380 50 705 8224 та +380 67 589 42 70 або по електронній пошті sales@mogroup.com.ua

Даний матеріал підготовлений спеціалістами компанії MO Group на базі публікацій закордонної преси.

Об авторе: Anastasia

оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.