Шифрування

ХХ століття – це століття інформатики та інформатизації. Технологія дає можливість передавати та зберігати все більші об’єми інформації. Це благо має й зворотний бік. Інформація стає все більш вразливою за різними причинами:

  • Зростаючі об’єми даних, що зберігаються та передаються;
  • Розширення кола користувачів, що мають доступ до ресурсів ЕОМ, програм та даних;
  • Ускладнення режимів експлуатації обчислювальних систем.

Тому все більшу важливість набуває проблема захисту інформації від несанкціонованого доступу при передаванні та зберіганні. Суть цієї проблеми – постійна боротьба спеціалістів із захисту інформації зі своїми опонентами.

Шифрування – один із найнадійніших засобів захисту інформації. Саме в цьому направленні активніше всього ведеться розвиток спеціалізованих ІТ-компаній. При цьому, особливу увагу шифруванню приділяють державні структури: міністерства, відомства та національні банки.

Крім того, велику увагу даному засобу захисту інформації приділяють компанії, які в силу специфіки діяльності працюють з великою кількістю персональної інформації – телекоми, платіжні системи, банківські структури, системи інтернет-торгівлі та інші.

Справа в тому, що шифрування інформації здатне  захистити дані і створити умови, при яких вже викрадена інформація не буде представляти ніякої цінності без спеціального ключа.

Дана умова дуже важлива, так як, сьогодні в світі важко знайти комп’ютерну систему, яка змогла б витримати добре профінансовану, підготовлену та продуману кібератаку. Тому шифрування даних володіє незаперечною перевагою – зловмисники не зможуть використати викрадену інформацію, яка була зашифрована за допомогою професійної криптографії.

Крім того, варто відмітити й такий аспект, як довіра споживачів, коли в результаті витоку персональних даних своїх клієнтів постраждала компанія може отримати негативний імідж і багатомільйонні судові позови. А для державних компаній втрата конфіденційних даних питання національної безпеки.

За допомогою криптографічних методів можливо:

  • Шифрування інформації;
  • Реалізація електронного підпису;
  • Розподіл ключів шифрування;
  • Захист від випадкової чи навмисної зміни інформації.

Алгоритми шифрування

Найбільш розповсюдженими методами шифрування на сьогодні є алгоритми симетричного та асиметричного шифрування. В першому варіанті використовують один і той самий ключ, як для шифрування, так і для дешифрування.

Класичним прикладом такого методу можна назвати «блочний» та «поточний» алгоритми, які шифрують інформацію, що надходить блоками або в міру надходження відповідно.

В асиметричному алгоритмі ситуація дещо інша – тут для шифрування застосовується відкритий ключ, а для процесу дешифрування – закритий, який відомий тільки користувачу. При цьому відкритий та закритий ключі створюються, як правило, одночасно і доповнюють один одного.

Варто відмітити, що закритий ключ має бути відомий тільки господарю і зберігатись на спеціально призначеному пристрої – токені, смарт-карті чи Hardware Security Module, так як апаратні методи зберігання ключа сьогодні викликають найбільшу довіру професіоналів.

Є думки, що шифрування – складний, дорогий та не дуже безпечний процес, так як він пов’язаний з ключем, який можна втратити, а це означає, попрощатись зі своєю закодованою інформацією. Але, якщо дотримуватись  простих принципів за наявністю резервних копій, строгого зберігання ключа, використанню надійних сховищ та ряд інших правил, то шифрування стає процесом, який по складності нічим не перевершує застосування звичайного ключа від замка в двері вашого будинку.

Замовити рішення

Отримати додаткову інформацію Ви можете також за номерами +380 66 383 27 47 та по електронній пошті sales@mogroup.com.ua

Об авторе: Alyona

оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.